Android ve İOS Uygulama ve Oyunları

Mobil cihazlarda bulunan işletim sistemleri olan Android ve iOS sistemleri, kendi bünyesinde bulunan birçok uygulamayı, kullanıcılar tarafından deneyimlenmesine fırsat tanımaktadır.

Android ve İOS Uygulama ve Oyunları
Android ve İOS Uygulama ve Oyunları

Mobil cihazlarda bulunan işletim sistemleri olan Android ve iOS sistemleri, kendi bünyesinde bulunan birçok uygulamayı, kullanıcılar tarafından deneyimlenmesine fırsat tanımaktadır. Android gücüyle çalışan cihazlar, uygulamalar ve oyunlar, Google Play Store adı verilen çevrimiçi bir mağaza içerisinde depolamaktadır. İOS işletim sistemine sahip olan cihazlar ise Apple firmasının geliştirmiş olduğu App Store mağazasında bulunduruyor. App Store cephesinde uygulama ve oyun bağlamında zirve noktasının yaşandığı gözlemlenebilmektedir. Çünkü tek elden çıkan İOS uygulamaları, kullanıcılara yüksek düzeyde stabilite ve verimlilik imkanı sunuyor. Özellikle ücretli olarak sunulan nimo-tv apk benzeri birçok kullanışlı uygulamaya ev sahipliği yapmaktadır.

 İOS Sisteminin Çeşitliliği

İOS uygulaması çeşitlilik bakımından yalnızda Apple şirketinin geliştirdiği mobil cihazlar çerçevesinde kalmak zoruna kalıyor. Çünkü stabil ve en verimli çalışabildiği aygıtlar, kendi üreticisi olan firmadan çıkan aletlerdir. Telefonlar arasında sadece Iphone marka cihazların içerisinde bulunabilen IOS sistemi, yine aynı şirket tarafından üretilmiş olan Ipad ve IpadTouch bünyesinde de yer almaktadır. Ayrıca IOS işletim sistemini kullanan cihazların dünya çapında pahalı oluşu, uygulamanın kullanım çeşitliliğini kısıtlayan nedenlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Son olarak pazar hacmi olarak eskiyen telefonların sahiplerine kar elde ettirmemeleri ve daha verimli bir sistem çalışması için sürekli çıkan serinin amiral gemilerini satın alma zorunluluğu, uygulamanın cihazlar arasındaki çeşitliliğini kısıtlayan diğer nedenler arasındadır.